X - A i r s o f t

Elektrické Zbraně

Elektrické Zbraně

NOVÁ - M14 (MP008) - WELL

Na poměry Jedozemě už asi zbytečně kvalitní zbraň, ale když už jsem si ji pořídil, napíšu sem pár dojmů.
Tato zbraň už vzhledem i váhou takřka odpovídá reálné zbrani (takže není žádná legrace se s ní tahat).
Dokáže střílet kuličky 0,25 gramů, a to velmi slušně přesně - což znamená, že má výrazně lepší dostřel i přesnost než jakákoliv jiná zbraň tady.
Ke zbrani je kovový zásobník (točák) asi na 300 kuliček, vytěrák hlavně, popruh, rychloplnička, baterie a nabíječka. Součástí je i kovová R.I.R. lišta pro upevnění puškohledů.
Cekově krásná, a velmi dobře vyrobená zbraň se slušným výkonem, což se ale u zbraně za tuhle cená dá vcelku očekávat.
Slabinou této zbraně je baterie, které přestože je docela velká, vydrží tak na dva až tři zásobníky.
Tady je vidět krabice i vnitřek (akorát já mám "dřevěnou" verzi).
Koupit se dá v obchodech kolem 3300,- kč.

NOVÁ - G 18C (CM 0.23) CYMA

Jde o napodobeninu zbraně od Marui, se kterou je plně kompatibilní. Stejně jako Marui zbraň nemá blowback (při střelbě se závěr nehýbe).
Ke zbrani je pouze tyčka na zaseklé kuličky, baterie a nabíječka.
Dokáže střílet kuličkami 0,20 gramů, takže dostřelem je srovnatelná se značkovou manuální pistolí, ale přesnost je o něco menší.
Má regulovatelný hop-up, reálné zbrani odpovídající pojistku (mě teda nejistí) i přepínač režinu střelby (jednotlivé/dávka). Do zásobníku se vejde asi 29 kuliček.
Celkově je výborně zpracovaná (např. má zvýraněná mířidla), a dost těžká (hodně dílů z kovu).
Hlavní slabina zbraně je ale baterka, která vydrží přibližně 180 výstřelů - tedy 6 zásobníků (nabíjí se jen asi hodinu). Větší baterie se zase nevejde dovnitř pistole. Takže buď mít vnější baterii, nebo používat spíš jako sekundární zbraň.
Tady je vidět krabice i vnitřek.
Na tržnici byla horko těžko usmlouvána na 900 ,- kč v obchodech stojí kolem 1200,- kč.

G 18C (Marui)

Takřka nejlevnější z kvalitnějších elektrických pistolí na trhu, rozhodně nejlevnější pistole, která umí střílet dávkou. Výrobce Marui.
Zbraň má dvě spouště (jednu na rukojeti), ale žádnou zajišťovací pojistku. Dostřel a přesnost se rozhodně nedá srovnávat se značkovou manuální pistolí, ale spíš tak s manuálními vietnamskými zbraněmi. Stejně tak potřebuje lehčí střelivo (0,12g), přičemž se do zásobníku vejde 16 - 17 kuliček. Při střelbě se pohybuje závěr zbraně (tzv. blow-back) a zbraň obecně během užívání vydává docela hlasitý klapavý zvuk.
Jako napájení slouží 4 mini tužkové (AAA) baterie, ale musí být alkalické, jinak se motorek zbraně ani nepohne.
Rozhodně nedoporučuju kupovat levné kopie této zbraně, ikdyž jsou za poloviční cenu, nevydrží skoro nic, a rychle se rozpadají.
Tady je vidět krabice i vnitřek.
Prodává se v obchodech kolem 720,- kč.


MP5 SD6 - elektrický (CYMA)

Výrobce CYMA - jako ta manuální verze, ale moc mě nenadchla. Doplňková výbava je skoro stejná jako u manuální verze. Navíc obsahuje tyčku na vyrážení zasekaných kuliček, druhý zásobník (tzv. točák) + nabíjecí baterku a nabíječku (potřebuje českou redukci). Do točáku se vejde asi 120 kuliček, ale pro nabíjení je třeba točit kolečkem na spodní straně. Vše je kompatibilní s manuální verzí.
I s maxilmálně vypnutým hop-up systémem to kuličky 0,12 gramů zvedá vysoko nahoru už po 7-10 metrech, a těžší kuličky zase neutáhne pružina a padají dolů (jediné jakž takž použitelné se ukázaly 0,14 gramů). Problém je ve slabé pružině, ale silnější by asi zase neutáhla baterie.
Stejné problémy má i verze MP5 SD5 - tedy CM 0.23 od stejného výrobce.
Obrázek krabice i vnitřek je takřka shodný s manuální verzí.
Koupit se dá kolem 600,- kč, ale nedoporučuji.

M4 (M83) - elektrická (Double Eagle)

Výrobce je Double Eagle, a zbraň je to znatelně lepší, než MP5 výše.
Ke zbrani je kolimátor s regulovatelnou polohou křížku, laser s regulací směru, tlumič nebo rozptylovač na hlaveň, větší svítilna, rukověť na předpažbí, brýle (jakž takž použitelné), trubičková plnička (ne moc použitelná), vcelku široký a pevný popruh, a baterie s nabíječkou (také potřebuje redukci).
Pažba je výsuvná a polohovatelná asi v 3 polohách. Do zásobníku se vejde asi 45 kuliček. Problémy mi dělá akorát přepínač palby (zajištěno / jednotlivé / dávka), který jde hodně ztuha.
Celkově je zbraň docela těžká, což je dobře pro ten správný pocit. Dostřel je srovnatelný s levnou manuální zbraní, ale chce to alespoň kuličky 0,14 nebo až 0,16 gramů. Občas nějaká rána úplně ustřelí, ale celkově střílí docela přesně.
Tady je vidět krabice i vnitřek.
Koupit se dá na tržnicích kolem 600,- kč.

Sig Sauer P552 (M82) - elektrická (Double Eagle)

Kromě vzhledu, je to asi skoro stejná zbraň, jako M4 (výše). Stejné příslušenství, stejné parametry, stejná cena.
Teď těch několik rozdílů. Pažba je sklopná do pravého boku, přepínač střelby mi přišel trochu divný, ani zrakem ani hmatem se nedá moc dobře rozeznat, jak je zbraň zrovna nastavená. Navíc jde s přepínačem hýbat až příliš snadno. Mám i problém se zásobníkem, který jako by občas nepodal kuličku. Klasická mířidla mi přišla dost nepraktická, a zbraň mi výrazně zanáší doleva. Naopak regulace hop-up je velmi dobře přístupná, a dá se provádět přímo během střelby. Taky mi přijde že pružina snadněji utáhne kuličky 0,16 g, takže možná má o malinko větší dostřel.
Celkově mi zbraň nepřijde ani tak hezká, ani pocitem v ruce příjemná, jako M4 - navíc jsem asi dostal špatný kus.
Tady je vidět krabice i vnitřek.
Místo i cena nákupu stejné jako M4.

 
The Fancy